23.03.2018 23.03.18 Черкаською місцевою прокуратурою проведено профілактичну роботу по запобіганню злочинності серед неповнолітніх

Черкаською місцевою прокуратурою спільно з інспекторами ювенальної превенції сектору превенції Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області та працівниками Управління патрульної поліції в місті Черкаси Департаменту патрульної поліції проведено відповідні профілактичні бесіди з учнями Черкаської спеціалізованої школи I-III ступенів № 33 ім. Василя Симоненка Черкаської міської ради.

Під час проведення бесіди учнів ознайомлено з такими поняттями як «злочин», «кримінальне правопорушення», роз’яснено з якого віку настає кримінальна відповідальність та у яких випадках чинним законодавством України передбачено застосування примусових заходів виховного характеру, наведено конкретні приклади про притягнення до кримінальної відповідальності неповнолітніх протягом 2017 року та трьох місяців 2018 року.

Оскільки, саме рання профілактика є більш пріоритетним завданням, поставленим перед відповідними органами, так як дозволяє виявити і усунути антисоціальні зміни в особистості дитини, які ще не стали стійкими, а значить у подальшому є велика ймовірність того, що буде попереджено злочин, вдасться уникнути нанесення шкоди, заподіяння збитку і застосування суворих заходів примусу по відношенню до неповнолітнього.

Робота на вказаному напрямі є пріоритетною та перебуває на постійному контролі Черкаської місцевої прокуратури.